ČTVRTÁ ESENCE

Tábor Orsunžanů na Edenu - 27.4 3019

"Takže, vážení, tímto bych rád svolal pátou schůzi Výboru pro čtvrtou Esenci," začal Al De"Sus. "Pro začátek si shrňme..."
"Že víme úplné hovno," skočila mu do řeči Kharazad z Vládců hněvu. "Doslova jsme pozabíjeli všechno, co v okolí stálo za zabití a dokonce i pár věcí, co za to nestálo a k ničemu to nebylo."
"Tak možná jste toho ještě nezabili dost," vložil se do toho Dláto.
"Jedinou věc co jsme ještě nezabili, je Behemot a ten je naživu jen proto, že zbaběle utekl," kontrovala Kharazad.
"Přesto je to trochu zvláštní, že by se ještě nikdo z nás nedostal na čtvrtou esenci, i když jsme zde už skoro rok a všichni z nás konají hrdinské skutky," řekla zamyšleně Ruux, "podle všech dostupných informací byly členové předchozí výpravy touhle dobou už dávno na páté esenci."
"A všem jim z toho hrabalo jako ursínským lumíkům na jaře. Takže mně to rozhodně nevadí, že na ní ještě nejsem," začal Dláto, "aspoň si teď nejdeme všichni po krku jako naši předchůdci, to rozhodně nemáme zapotřebí. Ne s tou válkou na krku."
"Ale no tak, Dláto, pojďme se bavit více civilizovaně." přerušil ho Al. "Řítí se na nás armáda erkinderů s jediným úmyslem, vyhladit nás i naše rodiny za portálem, čtvrtá esence se může stát jedinou šanci na přežití nás i Orsungu."
"Mrdat Orsung," zahlásila Ruux, což sklidilo u stolu všeobecný souhlas.
"Přesto mě přišlo divné, že i ti noví co přišli, jsou už za pár dní vesměs na třetí esenci a nikdo nepokračuje dál," zahuhlal s plnými ústy Lapsang z Kruhu logiků
"Možná nás někdo proklel?" nadhodila Maki Taka z Gildy stínů.
"To je ale úplná blbost," obořil se na ni Dláto. "Toho bychom si museli všimnout s tím, jak jsme teď mocní."
"Třeba na tom něco je" oponoval Al. "Pamatuje si někdo, co říkala termití královna, když jsme ji zabíjeli?"
"Mno, mě to znělo jako arrgghrbrrglfrgrgh," ušklíbla se Kharazad.
"Přesto bych se na to podíval hlouběji," pokračoval Al, "neměla nás úplně v lásce a měla u sebe Iridiovou sféru, která teď pohání portál a nevypadá, že by jí v brzké době měla dojít energie."
"Dobře, dobře, prozkoumáme tenhle úhel," řekla Ruux.
"Fajn, takže dalším bodem je bezpečnostní direktiva pro případ přesunu jedinců na čtvrtou esenci, myslím si ....."

Hlas zeleného eladrina byl přerušen zjevením hologramu Orákula.
"Ctění Vyvolení, s omluvou vás vyrušuji, ale je zde něco co vyžaduje vaši pozornost. Měli byste vyjít ven a podívat se na oblohu," navrhlo Orákulum.
Když vyšli ven, zjistili, že tam nejsou sami. Většina obyvatel tábora s nedůvěrou hleděla k nebi a zírali na zelenými plameny ověnčenou kometu se dvěma ocasy.
"Orákulum můžeš k nám tomu říct víc?" zeptal se Darkon.
"Rozhodně," řeklo Orákulum, "je na kolizním kurzu."